Skip to content

Co można zrobić, aby dbać o swoje oczy

Co można zrobić, aby dbać o swoje oczy

Nie ma znaczenia, że twój poziom wizji, ważne jest, aby dbać o zdrowie swoich oczu i przywracania wzroku masz. Istnieje szereg czynników, które mogą nasilać lub przyczynić się pewne warunki, dlatego ważne jest, aby zdawać sobie sprawę z nich. Poniższa lista wyjaśnia, co można zrobić, aby dbać o swoje oczy.

Regularne Badania Wzroku

Zaleca się, aby ludzie sprawdzali wzrok co dwa lata. Regularna kontrola wzroku może wykryć wczesne objawy choroby, z których niektóre są uleczalne, jeśli złapany wcześnie. Ważne, aby zmaksymalizować wszelkie przydatne pomysły, zakładanie najlepszy przepis, twój okulista może ci w tym pomóc.

Regularna kontrola wzroku może wykryć wczesne objawy takich chorób jak zaćma, jaskra i związane z wiekiem zwyrodnienie plamki. Badanie oczu może także wykryć inne problemy, takie jak cukrzyca i wysokie ciśnienie krwi, dla których okulista może skierować cię z powrotem do karty graficznej.

Nie palę

Wszyscy wiemy, że palenie jest szkodliwe dla naszego zdrowia, ale czy wiesz, że palenie tytoniu może uszkodzić wzrok? Oko-to skomplikowany organ, który potrzebuje tlenu, aby przetrwać; palenie zmniejsza ilość tlenu we krwi, tym mniej tlenu dociera do oczu. To powoduje stres oksydacyjny i uszkodzenia siatkówki, a także powoduje śmierć komórki siatkówkowa nabłonka barwnikowego (РПЭ) komórek. Palenie tytoniu jest czynnikiem ryzyka zachorowania na zwyrodnienie plamki żółtej i retinopatii cukrzycowej. Rzucenie palenia może zatrzymać lub odwrócić uszkodzenia oczu, w zależności od ciężkości stanu. Pasywny lub wtórnego dymu tytoniowego prowadzi również do uszkodzenia oczu, i należy go unikać.

Jedz odpowiedni pokarm

Niektóre produkty mogą pomóc chronić od niektórych chorób oczu; jak zaćma i związane z wiekiem zwyrodnienie plamki z powodu specyficznych składników odżywczych, które zawierają. Te składniki odżywcze o nazwie luteina i zeaksantyna, i znajduje się w wielu owocach i warzywach, w tym mango, cukinia, brokuły, zielona fasola i szpinak.

Nosić Okulary

Promieniowanie ultrafioletowe (UV) światła od promieni słonecznych może spowodować uszkodzenie oczu. Aby zmniejszyć ryzyko zawsze nosić okulary, gdy na słońce. Sprawdź swoje odcienie mają ocenę UV-czynnikiem i blokują 100% promieniowania uv. Twoje okulary powinny mieć oznaczenie CE, co oznacza, że spełniają one europejskie normy bezpieczeństwa. Obcisłe przeciwsłonecznych okulary będą blokować więcej światła i zapewniają lepszą ochronę. Pamiętaj, że promienie UV może prowadzić do uszkodzenia, kiedy to zachmurzenie i lekki deszcz.

Wyczyścić soczewki kontaktowe

Używać tylko komercyjnie gotowych zapraw do pielęgnacji soczewek kontaktowych i nigdy nie używać wody z kranu lub wody destylowanej lub ślinę. Jeśli nie będziesz trzymać się sztywnych щеточке twoje oczy mogą zarazić i ryzyko choroby rogówki, a nawet utrata oczy. Nigdy nie powinno się brać lub użyj kontakty kogoś innego i nigdy nie spać w twoich kontaktów, jeśli możesz to zrobić, okulisty.

Nosić okulary ochronne

Sprzątanie domu lub w ogrodzie mogą być niebezpieczne dla oczu, ponieważ substancje chemiczne, odpady ogrodowe, lub gwoździ i odłamków wszystko może doprowadzić do obrażeń ciała. Nosić okulary ochronne.

Znać historię swojej rodziny oczu

Wiele warunków, które powodują utraty wzroku są dziedziczne, więc ważne jest, aby znać historię swojej rodziny.

Należy uważać z kosmetykami

Należy zachować ostrożność podczas korzystania do demakijażu oczu, lub dowolny inny krem wokół oczu. Ponadto, zamknąć oczy lub odwrócić się przy nakładaniu kosmetyków jak perfumy lub lakier do włosów.

Wiesz, Twoja pierwsza pomoc

Nigdy nie myślę o ciężkości urazu oka. Skontaktować się z lekarzem jak najszybciej po urazie, zwłaszcza, jeśli masz ból oka, niewyraźne widzenie lub utrata wzroku.

Rób regularne przerwy ekran

Jeśli korzystasz z komputera, rób częste przerwy z ekranu – nie mniej niż jednej godziny. Odpoczywają oczy mogą uniknąć bólu głowy, percepcji napięcie, ból i podwójne widzenie.

Jeśli masz cukrzycę.........

Retinopathyis cukrzycowej powikłaniem cukrzycy, może nie mieć żadnych objawów lub mogą nie wpływać na wzrok na wczesnych etapach, ale, jako warunek postępu, z czasem wzrok stanie się krzywda. Jeśli warunek złapany wcześnie, leczenie jest skuteczne w zmniejszaniu lub zapobieganiu uszkodzenia wzroku. Jeśli masz cukrzycę, ważne jest, aby mieć regularne badania oczu i zachować oko na swoją wizję.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *