Skip to content

Dlaczego musimy jeść błonnik?

Dlaczego musimy jeść błonnik?

Wcześniej nazywano "jedzenie", a ludzie starali się go pozbyć. Teraz słyszeliśmy wiele o tym, ale po co nam błonnika w naszej diecie?

Błonnik-jest to rodzaj węglowodanów, które nie są trawione przez enzymy w naszym jelicie cienkim, a więc jego jednostki cukier jest wchłaniany do krwi. Dlatego błonnik jest znany jako 'негликемических'.

Jednak, włókno ma istotny wpływ na innych składników odżywczych w jelicie cienkim i ze względu na wpływ na jelito grube, gdzie mało innych składników odżywczych dotrze w nienaruszonym stanie. Ma szereg korzystnych dla zdrowia efektów:

  • Wygładza trawienie i wchłanianie glukozy i tłuszczów w jelicie cienkim. To obniża Indeks Glikemiczny posiłków.
  • Zapewnia paliwo dla healthful lub "dobre" bakterie w naszym Jelicie grubym, które z kolei nam na korzyść, poprzez witaminy B12, i wydać lotnych kwasów tłuszczowych z błonnika, które są ważne dla zdrowia naszych jelit.
  • Przyspiesza tranzyt przez jelita do usuwania odpadów i toksyn z naszego organizmu
  • Reguluje działanie jelit, dlatego zmniejsza ryzyko raka.

Czy wiesz, że? Błonnik zostało sprzedane przez wiele lat jako 'wypełniacz' jak ludzie myśleli, że ona powinna zmniejszyć apetyt i pomóc schudnąć. Ale badania pokazują, że w rzeczywistości nie zmniejszają apetyt i przyczyniają się do utraty masy ciała bezpośrednio.

Więc, co to jest błonnik?

Gdzie znajdziemy błonnika w naszej diecie?

Jak zwykle, jedzenie błonnik obecny we wszystkich produktach roślinnych, takich jak owoce, warzywa i zboża, ale nie w zwierzętach i produktach. To głównie z powodu różnych w struktury komórek – komórki roślin mają kletochnuiu zwierząt komórek-nie.

Nierozpuszczalne włókna mogą być obecne w produktach, takich jak pszenica, kukurydza, chleb razowy, brązowy ryż, otręby, pełnoziarniste, kasze, orzechy i nasiona, warzywa i skórki owoców.

Rozpuszczalny błonnik jest szczególnie bogaty w rośliny strączkowe – soczewica i groch i fasola (w tym orzeszki ziemne) i nasiona roślin strączkowych produkty jak białko sojowe – i owies, jęczmień, owoce, warzywa i ziemniaki

Jest i minus? Może masz zbyt dużo błonnika?

No tak, można... po pierwsze, kilka porad dla ciebie, jeśli chcesz, aby dodać więcej błonnika w diecie... wzrost bogate w błonnik produkty stopniowo, ponieważ nagłe dużym dodatkiem błonnika w diecie może powodować skurcze żołądka i nadmierne, często bolesne, wiatru. Twoje jelita dostosuje się w czasie.

I zbyt dużo błonnika może utrudniać wchłanianie substancji mineralnych, takich jak żelazo, cynk i wapń z pożywienia. Często nie jest to problem, ponieważ włókno produkty zazwyczaj zawierają wiele minerałów i wegetarianie z bardzo bogate w błonnik diety, aby być zdrowym, ale może to powodować problemy, gdy ogólna jakość diety ubogie. Jeśli nie biorąc włókna suplementy, należy zachować ostrożność i używać tylko od czasu do czasu do nich.

Ważne jest, aby zawsze upewnij się, że trzymasz się dobrze nawilżona w odniesieniu do zużycia włókien, ponieważ włókna mogą odwodnić was trochę i stają się wiotkie w systemie.

Tak więc widzimy, że błonnik ma duży plus-możliwości, ale może mieć też kilka minusów. Nasze zdrowie zależy od diety - i czasami to może być trochę skomplikowane, aby dopracować wszystkie plusy i minusy wszystkich składników odżywczych.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *